SMM02040C8258FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8258FB300
Description
RES 8.25 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
8.25Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free
Military Standard :
Not
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Number of Terminations :
2
Vishay SMM02040C8258FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 8.25Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C