SMM02040C8253FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8253FB300
Description
RES 825K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Diameter :
1.4mm
Series :
SMM0204
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.4mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
3.6mm
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
250mW
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
Not
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Contact Plating :
Tin
Resistance :
825kOhms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
2
Vishay SMM02040C8253FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 825kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C