SMM02040C8252FB000
Mfr.Part #
SMM02040C8252FB000
Description
RES 82.5K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Mini MELF
Failure Rate :
Brand :
Amphenol Positronic
Positronic
Series :
SMM0204
Subcategory :
D-Sub Connectors
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Size / Dimension :
0.055 Dia x 0.142 L (1.40mm x 3.60mm)
Package / Case :
MELF, 0204
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Height - Seated (Max) :
Resistance :
82.5 kOhms
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Vishay SMM02040C8252FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 82.5 kOhms, 0.25W, 1/4W, ±1%, -55°C ~ 125°C