SMM02040C8251FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8251FB300
Description
RES 8.25K OHM 1% 1/4W MELF 0204
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Width :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
REACH SVHC :
No SVHC
Length :
3.6mm
Contact Plating :
Tin
Diameter :
1.4mm
Mount :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Military Standard :
Not
Published :
Package / Case :
MELF, 0204
Max Operating Temperature :
125°C
Mini MELF
Power Rating :
250mW
Weight :
21.99923mg
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Resistance :
8.25kOhms
Vishay SMM02040C8251FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 8.25kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C