SMM02040C8250FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8250FB300
Description
RES 825 OHM 1% 1/4W MELF 0204
AEC-Q200
Published :
Power Rating :
250mW
Length :
3.6mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
825Ohms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Diameter :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Mini MELF
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Vishay SMM02040C8250FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 825Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C