SMM02040C8209FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8209FB300
Description
RES 82 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Composition :
Thin Film
Length :
3.6mm
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
82Ohms
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Diameter :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
AEC-Q200
Vishay SMM02040C8209FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 82Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C