SMM02040C8202FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8202FB300
Description
RES 82K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Free :
Lead Free
Military Standard :
Not
Pbfree Code :
yes
Diameter :
1.4mm
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Contact Plating :
Tin
Resistance :
82kOhm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packing Method :
TR, BLISTER, 13 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
SMM0204
Mounting Feature :
Surface Mount
Ratings :
AEC-Q200
Size Code :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Construction :
Cylindrical
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Vishay SMM02040C8202FB300
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, SMM0204 Series, Thin Film, 82kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C