SMM02040C8202FB000
Mfr.Part #
SMM02040C8202FB000
Description
RES 82K OHM 1% 1/4W MELF 0204
2
Diameter :
1.4mm
Resistance :
82kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Voltage - Rated :
200V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.4mm
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
SMM0204
Length :
3.6mm
Vishay SMM02040C8202FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 82kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C