SMM02040C8200FB000
Mfr.Part #
SMM02040C8200FB000
Description
RES 820 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Resistance :
820Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
155°C
1 (Unlimited)
Diameter :
1.4mm
Length :
3.6mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
200V
Vishay SMM02040C8200FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 820Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C