SMM02040C8063FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8063FB300
Description
RES 806K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
1.4mm
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Lead Free :
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
806kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
200V
Length :
3.6mm
Diameter :
1.4mm
Power Rating :
250mW
Ratings :
AEC-Q200
Vishay SMM02040C8063FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 806kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C