SMM02040C8062FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8062FB300
Description
RES 80.6K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
80.6kOhms
Tolerance :
±1%
Package / Case :
MELF, 0204
Max Operating Temperature :
125°C
Military Standard :
Not
Thin Film
Diameter :
1.4mm
Width :
1.4mm
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
1 (Unlimited)
Length :
3.6mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay SMM02040C8062FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 80.6kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C