SMM02040C8061FB000
Mfr.Part #
SMM02040C8061FB000
Description
RES 8.06K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
8.06kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Number of Terminations :
2
Length :
3.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay SMM02040C8061FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 8.06kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C