SMM02040C8060FB300
Mfr.Part #
SMM02040C8060FB300
Description
RES 806 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Diameter :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mini MELF
Length :
3.6mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
806Ohms
Lead Free :
Lead Free
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay SMM02040C8060FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 806Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C