SMM02040C7879FB300
Mfr.Part #
SMM02040C7879FB300
Description
RES 78.7 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Resistance :
78.7Ohms
Ratings :
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Free
Diameter :
1.4mm
Length :
3.6mm
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Vishay SMM02040C7879FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 78.7Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C