SMM02040C7871FB000
Mfr.Part #
SMM02040C7871FB000
Description
RES 7.87K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
7.87kOhms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Vishay SMM02040C7871FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 7.87kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C