SMM02040C7689FB300
Mfr.Part #
SMM02040C7689FB300
Description
RES 76.8 OHM 1% 1/4W MELF 0204
2
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Resistance :
76.8Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.6mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
ROHS3 Compliant
Diameter :
1.4mm
Composition :
Thin Film
Vishay SMM02040C7689FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 76.8Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C