SMM02040C7683FB300
Mfr.Part #
SMM02040C7683FB300
Description
RES 768K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Package / Case :
MELF, 0204
Diameter :
1.4mm
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Length :
3.6mm
Military Standard :
Not
Resistance :
768kOhms
Lead Free :
Lead Free
Vishay SMM02040C7683FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 768kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C