SMM02040C7682FB300
Mfr.Part #
SMM02040C7682FB300
Description
RES 76.8K OHM 1% 1/4W MELF 0204
MELF, 0204
Diameter :
1.4mm
Resistance :
76.8kOhms
Contact Plating :
Tin
Length :
3.6mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Width :
1.4mm
Vishay SMM02040C7682FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 76.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C