SMM02040C7509FB000
Mfr.Part #
SMM02040C7509FB000
Description
RES 75 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
200V
Contact Plating :
Tin
Series :
SMM0204
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~125°C
1 (Unlimited)
Diameter :
1.4mm
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
75Ohms
Power Rating :
250mW
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.6mm
Thin Film
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay SMM02040C7509FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 75Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C