SMM02040C7503FB300
Mfr.Part #
SMM02040C7503FB300
Description
RES 750K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Stock
100
In Stock :
100
SMM0204
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Lead Free
Radiation Hardening :
No
Length :
3.6mm
Resistance :
750kOhms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Width :
1.4mm
Diameter :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mini MELF
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
MELF, 0204
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
200V
Vishay SMM02040C7503FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 750kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C