SMM02040C7322FB000
Mfr.Part #
SMM02040C7322FB000
Description
RES 73.2K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Resistance :
73.2kOhms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02040C7322FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 73.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C