SMM02040C7152FB300
Mfr.Part #
SMM02040C7152FB300
Description
RES 71.5K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Lead Free
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Mini MELF
Military Standard :
Not
Radiation Hardening :
No
Diameter :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
71.5kOhms
Width :
1.4mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Series :
SMM0204
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power Rating :
250mW
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Vishay SMM02040C7152FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 71.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C