SMM02040C7151FB300
Mfr.Part #
SMM02040C7151FB300
Description
RES 7.15K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
7.15kOhms
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
MELF, 0204
Factory Lead Time :
7 Weeks
Published :
Length :
3.6mm
1 (Unlimited)
Diameter :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Military Standard :
Not
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Vishay SMM02040C7151FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 7.15kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C