SMM02040C7150FB300
Mfr.Part #
SMM02040C7150FB300
Description
RES 715 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Length :
3.6mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
715Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Series :
SMM0204
Vishay SMM02040C7150FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 715Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C