SMM02040C7150FB000
Mfr.Part #
SMM02040C7150FB000
Description
RES 715 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
715Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SMM02040C7150FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 715Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C