SMM02040C6988FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6988FB300
Description
RES 6.98 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.6mm
Resistance :
6.98Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02040C6988FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 6.98Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C