SMM02040C6983FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6983FB300
Description
RES 698K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Mount :
Surface Mount
Width :
1.4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Diameter :
1.4mm
Length :
3.6mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
698kOhms
Vishay SMM02040C6983FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 698kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C