SMM02040C6819FB000
Mfr.Part #
SMM02040C6819FB000
Description
RES 68.1 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±1%
Resistance :
68.1Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
SMM0204
Military Standard :
Not
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Length :
3.6mm
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
250mW
Package / Case :
MELF, 0204
Vishay SMM02040C6819FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 68.1Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C