SMM02040C6813FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6813FB300
Description
RES 681K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
250mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.6mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Resistance :
681kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
1.4mm
Width :
1.4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Lead Free
Vishay SMM02040C6813FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 681kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C