SMM02040C6812FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6812FB300
Description
RES 68.1K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
200V
Diameter :
1.4mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Resistance :
68.1kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
3.6mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Power Rating :
250mW
Series :
SMM0204
Vishay SMM02040C6812FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 68.1kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C