SMM02040C6811FB000
Mfr.Part #
SMM02040C6811FB000
Description
RES 6.81K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Factory Lead Time :
7 Weeks
Voltage - Rated :
200V
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Length :
3.6mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Resistance :
6.81kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Power Rating :
250mW
Vishay SMM02040C6811FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 6.81kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C