SMM02040C6810FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6810FB300
Description
RES 681 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
3.6mm
Published :
Width :
1.4mm
Military Standard :
Not
Mount :
Surface Mount
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
200V
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated DC :
200V
Factory Lead Time :
7 Weeks
Tolerance :
±1%
Resistance :
681Ohms
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
250mW
Diameter :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ROHS3 Compliant
Weight :
21.99923mg
Vishay SMM02040C6810FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 681Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C