SMM02040C6810FB000
Mfr.Part #
SMM02040C6810FB000
Description
RES 681 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
250mW
MELF, 0204
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
3.6mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
681Ohms
Tolerance :
±1%
Military Standard :
Not
Diameter :
1.4mm
Width :
1.4mm
Contact Plating :
Tin
Vishay SMM02040C6810FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 681Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C