SMM02040C6809FB000
Mfr.Part #
SMM02040C6809FB000
Description
RES 68 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
68Ohms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Diameter :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Width :
1.4mm
Power Rating :
250mW
Length :
3.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
MELF, 0204
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02040C6809FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 68Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C