SMM02040C6804FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6804FB300
Description
RES 6.8M OHM 1% 1/4W MELF 0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
6.8MOhms
Vishay SMM02040C6804FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 6.8MOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C