SMM02040C6801FB000
Mfr.Part #
SMM02040C6801FB000
Description
RES 6.8K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
SMM0204
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thin Film
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Diameter :
1.4mm
Length :
3.6mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Voltage - Rated :
200V
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
6.8kOhms
Width :
1.4mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Mini MELF
Vishay SMM02040C6801FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 6.8kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C