SMM02040C6800FB000
Mfr.Part #
SMM02040C6800FB000
Description
RES 680 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
1.4mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
680Ohms
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Military Standard :
Not
Length :
3.6mm
Package / Case :
MELF, 0204
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
Vishay SMM02040C6800FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 680Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C