SMM02040C6652FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6652FB300
Description
RES 66.5K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Resistance :
66.5kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Military Standard :
Not
Length :
3.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.4mm
Vishay SMM02040C6652FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 66.5kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C