SMM02040C6651FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6651FB300
Description
RES 6.65K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
8 Weeks
Radiation Hardening :
No
Length :
3.6mm
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.4mm
Resistance :
6.65kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Vishay SMM02040C6651FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 6.65kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C