SMM02040C6650FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6650FB300
Description
RES 665 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.6mm
Diameter :
1.4mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±1%
Thin Film
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
1.4mm
Resistance :
665Ohms
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Vishay SMM02040C6650FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 665Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C