SMM02040C6499FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6499FB300
Description
RES 64.9 OHM 1% 1/4W MELF 0204
2
Contact Plating :
Tin
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
64.9Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
1.4mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay SMM02040C6499FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 64.9Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C