SMM02040C6491FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6491FB300
Description
RES 6.49K OHM 1% 1/4W MELF 0204
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
1.4mm
Voltage - Rated :
200V
Tape and Reel (TR)
Length :
3.6mm
Package / Case :
MELF, 0204
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
7 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
6.49kOhms
Contact Plating :
Tin
1 (Unlimited)
Published :
Lead Free :
Lead Free
Vishay SMM02040C6491FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 6.49kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C