SMM02040C6341FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6341FB300
Description
RES 6.34K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Resistance :
6.34kOhms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
Weight :
21.99923mg
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Width :
1.4mm
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
250mW
Military Standard :
Not
Voltage - Rated :
200V
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
MELF, 0204
Length :
3.6mm
Diameter :
1.4mm
2
Vishay SMM02040C6341FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 6.34kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C