SMM02040C6203FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6203FB300
Description
RES 620K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
620kOhms
1 (Unlimited)
Military Standard :
Not
Width :
1.4mm
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Length :
3.6mm
Composition :
Thin Film
Published :
Diameter :
1.4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
7 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Vishay SMM02040C6203FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 620kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C