SMM02040C6203DB300
Mfr.Part #
SMM02040C6203DB300
Description
RES 620K OHM 0.5% 1/4W MELF 0204
Resistance :
620kOhms
Width :
1.4mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
AEC-Q200
Vishay SMM02040C6203DB300
SMM0204 Series, Thin Film, 620kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~125°C