SMM02040C6202FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6202FB300
Description
RES 62K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Contact Plating :
Tin
Military Standard :
Not
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Tolerance :
±1%
Published :
Width :
1.4mm
MELF, 0204
Factory Lead Time :
7 Weeks
Resistance :
62kOhms
Length :
3.6mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Radiation Hardening :
No
Vishay SMM02040C6202FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 62kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C