SMM02040C6201FB000
Mfr.Part #
SMM02040C6201FB000
Description
RES 6.2K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Series :
SMM0204
Length :
3.6mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
6.2kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
200V
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
250mW
AEC-Q200
Factory Lead Time :
10 Weeks
Width :
1.4mm
Vishay SMM02040C6201FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 6.2kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C