SMM02040C6199FB000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM02040C6199FB000
Manufacturer
Vishay
Package / Case
MELF, 0204
Datasheet
Download
Description
RES 61.9 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Length :
3.6mm
Package / Case :
MELF, 0204
Max Operating Temperature :
155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Power Rating :
250mW
Width :
1.4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Voltage - Rated :
200V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
61.9Ohms
Supplier Device Package :
Mini MELF
Series :
SMM0204
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Vishay SMM02040C6199FB000
SMM0204 Series, Thin Film, 61.9Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C