SMM02040C6192FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6192FB300
Description
RES 61.9K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Composition :
Thin Film
Diameter :
1.4mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Resistance :
61.9kOhms
Width :
1.4mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
3.6mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay SMM02040C6192FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 61.9kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C