SMM02040C6190FB300
Mfr.Part #
SMM02040C6190FB300
Description
RES 619 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
1.4mm
Size / Dimension :
0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Diameter :
1.4mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
Length :
3.6mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
619Ohms
Tolerance :
±1%
Vishay SMM02040C6190FB300
SMM0204 Series, Thin Film, 619Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~125°C